Red Bull – Ride the palace Sofia

Оказа се, че вчера в София е имало изключително интересно състезание. Както самото име добре казва Ride the palace представлява състезание тип спускане с велосипеди от покрива на НДК през коридори зали и стълби, до финиша, който е бил пред фонтаните.

Доколкото разбирам е имало супер много публика, която със сигурност е видяла нещо уникално. Включили са се над 60 състезатели от страната и чужбина, което си е сериозна бройка. Наградния фонд е бил 3000 евро, които са си разделили първите 5 състезателя. Победител е станал словака Филип Полк, който е „спуснал“ НДК за минута и 12 секунди. И за да придобиете по-добра представа за шоуто, следва клипче от каската на най-добре представилия се българин Росен Ковачев, който се е класирал 7-ми на 2 секунди и половина след победителя.